cała prawda o trzęsieniu ziemi w Abruzji

trzęsienie ziemi z 6 kwietnia 2009 roku szło wzdłuż tratturo magno, dlatego nie ucierpiał w ogóle kościół św. Pelegryna w Bominaco, a taką Onnę praktycznie zmiotło w powierzchni ziemi. W bazylice Santa Maria di Collemaggio, którą przyjmuje się za początek największego tratturo, osunęła się cała ściana. W Peltuinum trudno ocenić rozmiar zniszczeń, gdyż Peltuinum ruderą było jeszcze przed trzęsieniem, choć nie można wykluczyć możliwości, że ktoś podstawił odpowiednio spreparowane zdjęcia zacierając tym samym ślady po wywożonych pod osłoną nocy tonach dobrze zachowanych cegieł Made in Starożytny Rzym. Nie wiadomo jednak czy trzęsienie ziemi spowodowano po to, by móc wywieźć cegły, czy też po to, by dać znać, że  transhumancja na tratturo powinna odżyć. Osobiście obstawiam drugą wersję, a za sprawców uważam Niemców, którzy jako pierwsi odgrzebali tradycję redyków i zainteresowali nimi radykałów włoskich. A ponieważ wiadomo, że radykałowie włoscy to komuniści, a jak komuniści to na garnuszku Rosji, więc nie ulega najmniejszej wątpliwości, że trzęsienie ziemi w Abruzji to spisek niemiecko-rosyjski.

Oczywiście śledztwa nie będzie. Nikt nie zaprosi Macierewicza A, by wyjaśnił co się naprawdę w Abruzji wydarzyło, co jedynie potwierdza moją teorię, że spisek był i komuś zależy by go nie ujawić.

bar. Onna (Abruzja)

Do Onny trafiliśmy szukając Peltuinum. Początkowo wydawało mi się, że urząd gminy wziął się za kompleksowe wyburzanie architektury lat 70. Dopiero po kilku minutach dotarło do mnie, że nikt nie burzy domu z meblami. Onna jest nadal nieuprzątnięta (jak widać na zdjęciu), choć wybudowano trochę nowych domów, a właściwie szeregowców. No i w okolicach L'Aquili buduje się. Głównie chyba zjazdy, rozjazdy, nowe nawierzchnie, ronda oraz wielkie centra handlowe.

Na temat trzęsienia, choć nie o spisku:
śmierć vespy i kościół w klatce
minęło 150 dni
i nadal trzęsie
trzęsie

2 comments:

  1. Pewnie że spisek rosyjsko-niemiecki to sprawił. Kondominium napsuło Abruzję. Antoniego to nie macie po co wzywać na daremno, i tak nie przyjedzie zajęty bieżącymi sprawami na miejscu. Ktoś musi wyjaśnić skąd się wzięły ostatnie mrozy

    ReplyDelete

Powered by Blogger.