klub smakosza

Jadłospis

Poniedziałek
tuńczyk atlantycki w sosie własnym

Wtorek
łosoś z krewetkami
Środa
kurczak i surimi w galarecie
Czwartek
tuńczyk z wołowiną w ryżu
Piątek

struś i królik z fenkułem
Sobota

ryż z drobiem, wołowiną, marchwią i groszkiem zielonym
Niedziela

pstrąg i tuńczyk w sosie
Ryż z drobiem i warzywami oraz tuńczyka w sosie własnym gotuje Almo Nature; strusia i królika z fekułem - Savanna, tuńczyka z wołowiną pakuje do puszek Schezir. W konsumenckich testach smaku wygrywa Almo Nature, zwłaszcza posiłki z ryb, a przebojem ostatnich tygodni jest pstrąg z kawałkami łososia.


Dlaczego na włoszczyźnie o gotowcach z puszki? Bo producentem najulubieńszych dań jest Almo, firma rodem z Genui. Głosują na nią niezmiennie moje koty. Z resztą nie tylko moje. Calamari (kotka Eli) bardzo sobie ceni świeżą śmietankę, ale lubi też tuńczyka atlantyckiego od Almo Nature.Bardziej wyszukane dania niemieckie, na przykład z kurczak, królik i fekuł, nie cieszą się zbytnią popularnością i bardzo często pozostają niedojedzone na talerzu. Zaś włoskie zostają wymiecione z talerza.


Koty wydają się być Włochami od urodzenia :-)

6 comments:

 1. U mnie nie ma takiej opcji, żeby coś zostało niedojedzone, mój kot twierdzi, że go głodzę. W rankingu puszkowym zwycięża Miamor, z innych gotowców - słoiczki Gerbera, np. kurczak w potrawce ;)

  ReplyDelete
 2. Miamor u mnie nie ma; na pomysl z Gerberem nie wpadlam :-D

  ReplyDelete
 3. O, dobry pomysł z Gerberem. Moje smoczysko pożera Cosmę, która przyszła jako bonus ze sklepu internetowego. Ale muszę mu dawkować, bo to mały kotek jeszcze jest, a wtrzącha 175 gram na raz i prosi o drugie...

  ReplyDelete
 4. ja kotom daje male porcje: 70-80 gram na dwa koty, dwa razy dziennie. Chce by tego rodzaju karme traktowaly jako deser a nie danie glowne.

  ReplyDelete
 5. Ja też tak chciałam. Ale zderzyłam się ze ścianą. Futrzastą i rozdartą ścianą ;)

  ReplyDelete
 6. Car jest kocurem specyficznym. Nie zna smaku ludzkiego jedzenia. Podobnie nie tyka surowego mięsa, ryb. 24/7 ma suchy RC. Wieczorami, jak "tatuś" wraca z fabryki to z wrzaskiem pakuje się na kredens i domaga saszetki. Ostatnio jakieś właśnie włoskie mu kupuję, nazwy nie pomnę. Smaki, że niech gęś kopnie, sama bym wciągnęła, ale nie będę kota obżerać ;)

  ReplyDelete

Powered by Blogger.