święci wyrabiają normę i czynią cuda

dodam, że za naszymi plecami, bo do nikogo o cud się nie modliśmy. 

Pierwszy cud zdarzył się w październiku. Energetyka włoska przysłała nam czek na 260 euro. Istnienie cudu potwierdziła specjalistka od cudów i Włoch - Eli:  Dostaliście czek od ENEL?

Nie do końca wierzę, że realizacja czeku od ręki w Monte dei Paschi to sprawa boskiej interewencji, ale fakt iż nadal figurujemy w systemie komputerowym banku jest cudem. Konto zamknęliśmy bodajże rok temu.

Energetyka ma nam jeszcze oddać 24,69; o czym dowiedzieliśmy się ze internetowej strony ENEL, która w końcu pozwala na sprawdzenie stanu naszego konta. Od października bowiem możemy oglądać w internecie nasze rachunki, co wydawałoby się sprawą oczywistą, ale nią nie było i za prąd płaciliśmy ’na wydaje mi się, że...’.

Jeśli cuda się rozmnażają to może jakimś cudem znajdziemy w skrzynce na listy korespondencję od ENI, czyli gazowni, z umową i pierwszym od ponad dwóch lat rachunkiem za gaz.....

4 comments:

 1. czyli w wigilie sasiad Kargul przemowi ludzkim glosem? :-D

  ReplyDelete
 2. no :)
  abstrachujac od niedostarczanych rachunkow, jak sie wam gazuje z ENI w sensie cenowym? musze dostarczyciela gazu i swiatla wybrac o nowego domu...

  ReplyDelete
 3. @funghetto: my nawet nie wiemy ile kosztuje gaz; gaz mamy, ale za niego nie placimy. Na tym caly cyrk polega: nie mamy konta, nie podpisalismy umowy. I nie mozemy sie doprosic.

  ReplyDelete

Powered by Blogger.