na zakończenie: tania książka


nie należy zapominać o stacjach benzynowych we Włoszech. Czasami można trafić na dobre książki kucharskie za grosze. W taki sposób, po 5,90 za sztukę, zebrałam książki o kuchni Toskanii, Marche, Lacjum, Umbrii i Sycylii (seria La cucina regionale italiana, wydawnictwo Newton & Compton Editori). Książki te do ładnych nie należą, ale są w twardej oprawie, i zawierają dużo przepisów i jeszcze więcej przypisów.

Kilka ładnych lat temu Corriere della Sera wydał serię o kulinariach Włoch (La grande cucina regionale). Książki niewielkie objętościowo, ale za to pięknie wydane, podają kilkadziesiąt przepisów na tradycyjne i współczesne (stworzone przez najlepszych lub prawie najlepszych kucharzy) potrawy regionalne. Dodatkowym plusem są wyczerpujące informacje o specjałach regionalnych, a więc serach, wędlinach, owocach, warzywach i mięsie. Dodatkowo wyliczone są największe festiwale żywności; czasami nawet można znaleźć podaną stronę internetową, która może działać lub też nie. Na serię Corriere della Sera warto więc polować na e-bayu. W kioskach się już nie uświadczy; sprawdzałam szukając brakujących mi tomów.

3 comments:

 1. O, to ciekawe. Książki na stacjach. Podoba mi się:) Będę się rozglądać:)

  ReplyDelete
 2. Na stacjach benzynowych we Włoszech takie cudeńka sprzedają?
  A już myślałem, że książki już tylko prawie przez internet można zamawiać.
  W dupsko jakieś włoskie trzeba by ucałować pomysłodawce i autorów owych "wtardejoprawie" dzieł.
  pozdrawiam

  ReplyDelete
 3. powinnam byla uscislic: ksiazki kucharskie mozna kupic na duzych stacjach benzynowych, a jeszcze konkretniej na tych polozonych wzdluz autostrad. Na stacjach przy ktorych jest restauracja, sa tez duze sklepy i tam wlasnie mozna znalezc ksiazki kucharskie w twardej (!) oprawie w przyzwoitej cenie.

  ReplyDelete

Powered by Blogger.